Scheffau
116 Počet hodnotení:
95 % Miera odporúčaní:
| Najvyšší bod: | 1 869 m |
| Najnižší bod: | 620 m |
| Výška dediny: | 754 m |
| Vlekov celkom: | 81 |
| Kabínkové lanovky: | 17 |
| Sedačkové lanovky: | 32 |
| Kotvové vleky: | 21 |
| Kúzelné koberce: | 11 |
| Zjazdoviek celkom: | 275 km |
|
Zjazdovky:
|
115 km |
|
Zjazdovky:
|
121 km |
|
Zjazdovky:
|
39 km |
Lyžovačka Scheffau - kráľovská zábava na lyžiach!
Scheffau
Útulná obcia Scheffau (cca 745 m n. m.) leží uprostred idylického zimného krajiny pohoria Wilder Kaiser. Vychutnajte si úchvatný výhľad na okolité hory. Zo Scheffau sa môžete dvoma modernými lanovkami dostať priamo do lyžiarskeho strediska „SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental“.Pokoj a relax nájdete pri zimnej túre cez trblietavú zasneženú krajinu v okolí Scheffau. Ak máte radšej akčnejšie aktivity, môžete si napríklad vychutnať strhujúcu nočnú jazdu na saniach na osvetlenej sáňkarskej dráhe alebo si zahrať curling. Okrem toho je v okolí množstvo ďalších možností trávenia voľného času. Počas lyžovania alebo po ňom regionálna kuchyňa rozmaznáva svojich hostí lahodnými špecialitami.
SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental
Obklopený pohorím Wilder Kaiser, ležiaci v srdci Kitzbühelských Alp, tvorí SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental jednu z najväčších a najmodernejších lyžiarskych oblastí v sveta a zahrňuje lyžiarske strediska Brixen im Thale, Bad Häring, Kelchsau, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Söll, Westendorf, Wörgl, Kirchbichl a Scheffau. Vybavenosť tými najmodernejšími zariadeniami na umelé zasnežovanie zaručuje vysokú záruku snehu. 270 km zjazdoviek, 82 lanoviek a vlekov, pestrá ponuka aktivít voľného času a 80 reštaurácií a lokalít s après ski aktivitami Vás zavedú do sveta nekonečnej zábavy. Už viackrát bol SkiWelt (v preklade lyžiarsky svet) vyhlásený nezávislým združením Skiresort Service International za jeden z najlepších lyžiarskych areálov sveta! Vďaka možnosti rozšírenia skipasu na skipas Super Ski Card, s ktorým máte k dispozícii dokopy 2 815 km zjazdoviek v 22 lyžiarskych strediskách, je nezabudnuteľná zábava na lyžiach zaručená!Doprava Scheffau
- vlakom: Kufstein (cca 15 km), St. Johann in Tirol (cca 15 km), Wörgl (cca 20 km)
- letecky: Salzburg (cca 80 km), Innsbruck (cca 85 km), Mníchov (cca 145 km)
- Otvoriť plánovač trasy v Google Maps

