Saas-Grund
210 Počet hodnotení:
95 % Miera odporúčaní:
| Najvyšší bod: | 3 200 m |
| Najnižší bod: | 1 559 m |
| Výška dediny: | 1 559 m |
| Vlekov celkom: | 8 |
| Kabínkové lanovky: | 2 |
| Sedačkové lanovky: | 0 |
| Kotvové vleky: | 4 |
| Kúzelné koberce: | 2 |
| Zjazdoviek celkom: | 26 km |
|
Zjazdovky:
|
4 km |
|
Zjazdovky:
|
20 km |
|
Zjazdovky:
|
2 km |
| Lyžiarske trasy: | 5 km |
Počasie & Výška snehu Saas-Grund
| Výška snehu v údolí: n/a | Otvorené vleky: n/a |
| Výška snehu na kopci: n/a | Otvorené zjazdovky (v km): n/a |
| Posledné sneženie: n/a | Sánkárska dráha otvorená: n/a |
| Kvalita snehu: n/a | Snowpark otvorený: n/a |
| Zimné turistické chodníky: n/a | Zjazd do údolia možný: n/a |
Snehové spravodajstvo
Predpoveď počasia
|
dnes
01.06.26 |
zajtra
02.06.26 |
st
03.06.26 |
št
04.06.26 |
|
|---|---|---|---|---|
| Predpoveď počasia na 5 dní | ||||
| Teplota (min./max.) | -4 / 3 °C | -5 / 2 °C | -7 / -2 °C | -4 / 2 °C |
| Počet slnečných hodín | 8 h | 4 h | 9 h | 7 h |
| Nový sneh | 1 cm | 11 cm | 1 cm | 1 cm |
| Hranica sneženia | 3 100 m | 2 900 m | 2 400 m | 2 600 m |
|
ráno |
napoludnie |
večer |
v noci |
|
|---|---|---|---|---|
| Teplota | -3 °C | 0 °C | 1 °C | -1 °C |
| Rýchlosť vetra | 30 km/h | 20 km/h | 10 km/h | 15 km/h |
| Nový sneh | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 0 cm |
| Hranica sneženia | 2 700 m | 3 100 m | 2 900 m | 3 200 m |
|
ráno |
napoludnie |
večer |
v noci |
|
|---|---|---|---|---|
| Teplota | -1 °C | 1 °C | -2 °C | -5 °C |
| Rýchlosť vetra | 10 km/h | 15 km/h | 20 km/h | 30 km/h |
| Nový sneh | 1 cm | 1 cm | 7 cm | 2 cm |
| Hranica sneženia | 3 100 m | 3 200 m | 2 900 m | 2 400 m |
|
ráno |
napoludnie |
večer |
v noci |
|
|---|---|---|---|---|
| Teplota | -7 °C | -5 °C | -4 °C | -4 °C |
| Rýchlosť vetra | 30 km/h | 30 km/h | 35 km/h | 15 km/h |
| Nový sneh | 1 cm | 1 cm | 0 cm | 0 cm |
| Hranica sneženia | 2 300 m | 2 400 m | 2 600 m | 3 000 m |
|
ráno |
napoludnie |
večer |
v noci |
|
|---|---|---|---|---|
| Teplota | -3 °C | 1 °C | 0 °C | -2 °C |
| Rýchlosť vetra | 15 km/h | 15 km/h | 10 km/h | 10 km/h |
| Nový sneh | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 0 cm |
| Hranica sneženia | 3 300 m | 3 200 m | 2 800 m | 2 700 m |
|
dnes
01.06.26 |
zajtra
02.06.26 |
st
03.06.26 |
št
04.06.26 |
|
|---|---|---|---|---|
| Predpoveď počasia na 5 dní | ||||
| Teplota (min./max.) | 9 / 20 °C | 8 / 19 °C | 6 / 14 °C | 6 / 16 °C |
| Počet slnečných hodín | 8 h | 3 h | 4 h | 7 h |
| Nový sneh | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 0 cm |
| Hranica sneženia | 3 100 m | 2 900 m | 2 400 m | 2 600 m |
|
ráno |
napoludnie |
večer |
v noci |
|
|---|---|---|---|---|
| Teplota | 9 °C | 18 °C | 16 °C | 11 °C |
| Rýchlosť vetra | 5 km/h | 20 km/h | 5 km/h | 5 km/h |
| Nový sneh | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 0 cm |
| Hranica sneženia | 2 700 m | 3 100 m | 2 900 m | 3 200 m |
|
ráno |
napoludnie |
večer |
v noci |
|
|---|---|---|---|---|
| Teplota | 10 °C | 17 °C | 12 °C | 8 °C |
| Rýchlosť vetra | 5 km/h | 15 km/h | 10 km/h | 5 km/h |
| Nový sneh | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 0 cm |
| Hranica sneženia | 3 100 m | 3 200 m | 2 900 m | 2 400 m |
|
ráno |
napoludnie |
večer |
v noci |
|
|---|---|---|---|---|
| Teplota | 6 °C | 12 °C | 12 °C | 7 °C |
| Rýchlosť vetra | 5 km/h | 15 km/h | 5 km/h | 0 km/h |
| Nový sneh | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 0 cm |
| Hranica sneženia | 2 300 m | 2 400 m | 2 600 m | 3 000 m |
|
ráno |
napoludnie |
večer |
v noci |
|
|---|---|---|---|---|
| Teplota | 6 °C | 15 °C | 13 °C | 9 °C |
| Rýchlosť vetra | 0 km/h | 15 km/h | 5 km/h | 5 km/h |
| Nový sneh | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 0 cm |
| Hranica sneženia | 3 300 m | 3 200 m | 2 800 m | 2 700 m |
Klíma
- Slnečné hodiny (Ø)
- Zrážky (cm)
- Dni kedy snežilo
| 2025 | 2026 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| jún | júl | aug | sep | okt | nov | dec | jan | feb | marec | apríl | máj |
| 10 h | 9 h | 9 h | 7 h | 6 h | 5 h | 5 h | 5 h | 4 h | 7 h | 10 h | 8 h |
| 15 | 32 | 24 | 129 | 131 | 107 | 112 | 134 | 240 | 271 | 55 | 92 |
| 3 | 9 | 5 | 14 | 10 | 13 | 11 | 14 | 17 | 12 | 6 | 11 |
Zdroj predpovede počasia: © GeoSphere Austria
Zdroj snehového spravodajstva: Skiresort

